- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
49.
True Grit (2010)
Ethan Coen, Joel Coen
14-aastase Mattie Rossi (Hailee Steinfeld) isa tapeti külmavereliselt argpüks Tom Chaney (Josh Brolin) poolt ning tüdruk soovib üle kõige, et süüdlane saaks õiglase karistuse. Selleks palkab ta appi kerge päästikusõrmega lakkamatult purjutava vana seadusesilma Rooster Cogburni (Jeff Bridges). Cogburni protestidest hoolimata asuvad nad koos teele, et Chaney üles leida. Mattie isa veri nõuab, et nad jälitaks kurjategijat ka ohtlikul indiaaniterritooriumil ning püüaks Chaney kinni enne, kui Texase korravalvur LeBoeuf (Matt Damon) ta ise kätte saab ning ühe teise mehe tapmise eest hoopis Texasesse viib. Eestikeelne pealkiri: Tõeline visadus.
Lisas supernina 13.02.2011
“Harva juhtub nõnda, et remake osutub paremaks, kui originaal. Seda oli ka oodata, kui ees otsa pandi istuma director nimega Ethan Coen, kes on varasemalt saanud hakkama fenomenaalsete filmidega nagu Fargo ja No Country For Old Men. Tasemel režissööri tööd toetasid uskumatult hea näitlemisega vana kala Jeff Bridges (Big Lebowski), üllatavat rolli mängiv Matt Damon ning noor näitlejatar Hailee Steinfield, kelle näitlemine ei pannud korrakski piinlikust tundma või kahtlema kas just tema kõige parem valik sellesse rolli oli. Hea meelelahutus ning visuaalselt poolelt värskendav.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
50.
Tangled (2010)
Nathan Greno, Byron Howard
Flynn Rider on tagaotsituim, aga ka võluvaim bandiit terves kuningriigis. Kui ta pärast järjekordset röövi leiab endale peidupaiga keset metsi asuvas salapärases tornis, saab mehest ootamatult... pantvang. Sellega saab hakkama Rapuntsel, imeilus ja särtsakas piiga, kelle võluväge sisaldavad kuldsed juuksed on 20 meetri pikkused ning kes pole kunagi sellest tornist välja pääsenud. Flynni iseäralik vangistaja sõlmib mehega kokkuleppe ja see pealtnäha kokkusobimatu paar asub seiklusrikkale teekonnale, millel neid saadavad jäljekütist hobune Maximus, Rapuntslit valvav kameeleon Pascal ning terve hulk karuseid röövleid, kellel on Flynni tabamiseks omad põhjused. Eestikeelne pealkiri: Rapuntsel.
Lisas Paulz 05.02.2011
“Juba multifilmi avalause pani muigama, seega tekkisid päris suured ootused. Ei olnud tüüpiline muinasjutu mahakopeerimine, väga palju oli uut süžeed juures.
Kogu multika põnevaimaks tegelaseks osutus kuninga kaardiväe hobune Maximus - kiire nagu Ferrari, nina nagu jahikoeral ja mõistus kui Poirot´l. Kokkuvõtlikult jahikoer-detektiiv-hobune. Tõesti vahva kooslus.
Tore oli ka see, et kasutatud oli laulu ja tantsu. Kaasakiskuv ja põimitud paljudesse naljadesse ja lõbusatesse fraasidesse.
See multikas paneb naerma kindlasti kõik, kes seda vaatavad. Mitte keegi pole piisavalt vana, et seda mitte vaadata.
Tõesti väga soovitan, teeb tuju palju paremaks ja meele pikaks ajaks rõõmsamaks.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
51. Ford Mondeo (2010-)
R-4, otto, 1999 cm³ mootor, võimsus 177 kW (240 hj) 6000 p/min.
Lisas Autoleht 27.01.2011
“Lisaks värskemale ilmele sai Ford Mondeo uuenduskuuri tulemusena juurde kaks mootorivõimalust ning pardale täiendavat sõitjate mugavust ja ohutust suurendavat tehnikat.
Välised muudatused puudutavad enim auto esiosa, kaheosalise radiaatorivõre ülemist poolt kahandati, alumist kasvatati ning lisati valgusdioodidel töötavad päevasõidutuled. Sama tehnoloogiat pruugitakse ka tagalaternates.
Varustusse lisandusid sõidurajal püsimist abistav süsteem, mis kõrvalekalletest annab teada roolivärinaga, automaatne kaug- ja lähitulede ümberlülitus ning juhi ärksust jälgiv seade. Viimane jälgib auto sõidujoont, võimalikku jeerimist ning kui see ületab kriitilise piiri, annab märku helisignaaliga.
Sõitjateruumi materjalidele ja kvaliteedile polnud juba värskenduskuurieelsel mudelil midagi ette heita, anti uuele mõningast peenlihvi, mis muidugi asjale kahjuks ei tule. Olulisemad on aga uued mootorid, 240hobujõuline otto- ja sellest 40 hobujõu võrra tagasihoidlikum diisel.
Juhitavuselt kuulub Mondeo klassi paremikku, kuid on samas üpris raske, käitudes oma 1569 tühimassikilogrammiga veidi laisalt.
PLUSSID:
Varustus, sõiduomadused, ruumikus
MIINUSED:
Suur tühimass
KOKKUVÕTE:
Ruumikas, hästi varustatud ja suurepäraselt juhitav pereauto, millele on raske midagi olulist ette heita.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
52. Fiat Punto Evo (2010-)
R-4, diisel, 1248 cm³ mootor, võimsus 55 kW (75 hj) 4000 p/min.
Lisas Autoleht 26.01.2011
“Vahepeal soikunud Fiati müüki Eestis püüab ergutada uuendatud väikeauto Punto Evo, mis tuleb turule uue välisilme, sõitjateruumi ja mootoritega.
2005. aastast toodetud Grande Punto välja vahetanud mudel sai välimuses efektsust juurde eelkõige eestvaates. Kiiljas küljejoon saab alguse eriti madalast ninaosast, mille juures võib tõepoolest näha ühisjooni mõne Maseratiga. Profiilis ja tagaosas on muutused marginaalsed, kuigi auto välispikkusele lisandus mudeliuuendusega 3 cm.
Tubli arenguhüpe on toimunud sõitjateruumis, kus juhti tervitab uus kallihinnalisema ilmega armatuurlaud ja kahetooniline polsterdus. Suuremat osa armatuurlauast katab perforeeritud ilmega plastmaterjal, mis on katsudes mõnusalt pehme. Vähemnäpitavates kohtades kohtab aga endiselt ebameeldivalt jäika plasti, mille koostekvaliteediga ei saa pealegi päris rahule jääda. Näiteks rooli all olev pisilaegas ei tahtnud kuidagi korralikult sulguda, natuke oli lisasurvet vaja. Kui sõitjatele (neljale) ruumi jagub, siis kindalaegas on lausa naeruväärselt väike.
Sõitma asudes suutis Punto Evo siiski positiivselt üllatada. Vedrustus on mugav ja töötab konarustel tasaselt, kerge rool andis ka mõningast tagasisidet ning üleliigseid mürasid juhini ei kostunud.
PLUSSID:
Sise- ja välisdisain, sõidumugavus, hind
MIINUSED:
Käiguvahetused, apsud koostekvaliteedis, diisel pole parim valik
KOKKUVÕTE:
Disainilt ja sõiduomadustelt tore väikeauto, mida veavad diiselversioonis alt ebatäpsed käiguvahetused.
Hinne kokku”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
53.
Tournée (2010)
Mathieu Amalric
Amalric mängib kunagist edukat teleprodutsenti Joachim Zandi, kes jättis kõik – lapsed, sõbrad, kolleegid, armukesed ja vaenlased - ning pages USAsse, et alustada seal uut elu. Nüüd naaseb ta pärast pikka äraolekut kodumaale koos lopsakate Ameerika burleskiartistide trupiga. Ülevoolavalt glamuursetest daamidest koosnev seltskond tuuritab oma bravuurika etendusega Prantsusmaa sadamalinnades, lõppsihiks produtsendi lubatud suurejooneline grande finale Pariisis. Saatuse tahtel jäävad nad oma viimase etenduse toimumiskohast ilma ning Joachim on sunnitud sõitma pealinna, kus ta peab silmitsi seisma oma minevikuga. Eestikeelne pealkiri: Turnee.
Lisas Chandler 26.01.2011
“Sedasorti filmid kipuvad hollywoodi toodangus ikka sära ja glamuuri täis olema, prantslaste toodang on aga täielikult glamuurivaba. Usun küll, et selline see meelelahutajate elu on.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
54.
Gainsbourg (Vie héroïque) (2010)
Joann Sfar
Pilguheit prantsuse laulja, näitleja, režissööri ja poeedi Serge Gainsbourg’i elule algab 1940-ndate aastate natside poolt okupeeritud Pariisist. See on koomiksikunstnik Joann Sfari elutruu muinasjutt tõelisest elukunstnikust, nõukogude võimu eest põgenenud juudipoisist, kes pääses genotsiidist üle noatera, tahtis saada suureks maalikunstnikuks, ent avastas muusiku rutiinitöös oma ande laulumeistrina. Lugematud afäärid kuulsate kaunitaridega Juliette Grécost Brigitte Bardot’ni on lisanud Gainsbourg’i legendile sära, mida selles filmis lihvitakse. Eestikeelne pealkiri: Serge Gainsbourg - huligaani armastus.
Lisas Chandler 26.01.2011