- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Avengers: Age of Ultron (2015)
Joss Whedon
Tony Stark/Iron Man (Robert Downey jr.) ja Bruce Banner/Hulk (Mark Ruffalo) loovad tehisintellekti, et kaitsta maad tulevaste rünnakute eest, aga nende leiutis Ultron (James Spader) otsustab seevastu, et inimkond on liiga rikutud ning maa päästmiseks tuleb nendest hoopiski lahti saada. Nüüd peavad kõik Tasujad taas jõud koondama, et ei vähem ega rohkem inimkond jälle täielikust hävingust päästa. Lisas Kaupo LiivPRO
01.05.2015
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Kõikide koomiksifilmide fännide pidupäev on käes. Kauaoodatud järg superkangelastega vallutab kinosaale ja pakub meelelahutust, kus aju saab ennast rahulikult välja lülitada ning neerupealsed toodavad topelkogustes adrenaliini.
Mulle üldiselt mõte Marveli plaanist meeldib, kus kõik filmid on eraldi filmid, kuid panustavad vaikselt ühisesse maailma. Kui näed head filmi, siis tahad ikka näha seda maailma üha rohkem ning Marvel üritabki seda plaaniliselt teha.
Marvel panustab selle õnnestumisele rohkem, kui ükski teine frantsiis. Ühest küljest väga hästi, kuid samas torpeteerib veidi oma filme ka. Ma ei loe Guardian of the Galaxyt MCU (Marvel Cinematic Universe) filmiks, sest momendil on ta liiga vähe seotud teiste filmidega ning oma toonilt nii erinev. Kui see film välja jätta, siis ei tõuse ükski film tõeliselt esile ning ei ole meistriteos. Raske on siduda kokku filme, mis on erinevad sisult, aga veel raskem on siduda filme, mis on erinevad oma tasemelt. Kujutab keegi ette The Dark Knighti ja batman & Robinit ühe triloogia kahe osana?
Kas üks väga superfilm teiste hulgas teekski head, ma ei oska öelda, aga mulle tundub, et Marvel sai peale oma esimest lainet ka aru, et nad mängivad isegi veidi liiga kindla peale ning liiga stabiilset mängu. Guardians oli rohkem iseseisev, kui teised filmid, Iron Man 3 oli väga Shane Blacki käekirjaga ning veidi ka seniseid hoitud stampe lõhkuv film, Ant-Mani kutsuti lavastama Edgar Wright (kes tahtis vist liigagi teistmoodi filmi teha ja kes ühel hetkel asendati) ning Capten America: The Winter Soldier pidi olema spioonithriller (mis oma ootusi väga hästi ei täitnud). Igal juhul Marvel sai aru, et peab tõstma taset ja on seda sellest ajast saadik üritanud parandada viisil, kus see ei lõhu nende universiumi, kuid annab filmidele rohkem iseseisvust juurde.
Age of Ultroni probleem on see, et ta on ilmselt osa algsest plaanist, mis oli tehtud juba esimese laine ajal. Liiga kindla peale mäng ilma üllatuste ning omapäradeta. Vaadatav film, aga teiste filmide kõrval ei saa teda küll esile tõsta. Natuke ehk viletsam isegi, kui esimene film.
Filmi päästab suuresti välja jällegi kurikael. Ei ole mitte tuttav koomiksimaailmaga ning ei tea, milline koomiksites Ultron on, aga ma ootasin ilmselt väga enesekindlat ja võimsat tegelast. Selle asemel oli väga inimlike joontega, suhteliselt haavatav robot, kes ilmselt ei saanud loomise hetkel kõike üleslaaditavat infot kätte. Kuigi teda taheti vist rohkem kujutada hullumeelsena, oli ta rohkem puudulik, vihane seetõttu, tahtis kätte maksta ning näidata, et on suutlik selleks, milleks ta loodi.
Mõned one-linerid, naljakad kohad (Ultron: "Hey guys...")(mitmed kohad Thori haamriga)(Ultron laulmas) ja palju palju märulit ning ega suve suurfilmilt midagi muud keegi vist ei oodanud ka. On täpselt selline nagu ta on. Veidi pettumustvalmistav, et ei midagi erilist, aga annab oma ootused kätte küll, või eelistaksite te selle asemel mõnda Michael Bay filmi?”