- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
31.
Madagascar 3: Europe's Most Wanted (2012)
Eric Darnell
Lõvi Alex, sebra Marty, jõehobu Gloria ja kaelkirjak Melman püüavad ikka veel pääseda oma armastatud koju, New Yorgi loomaaeda. Loomulikult on nendega kaasas ka ennast kõigi maailmade valitsejaks pidav kuningas Julien, teda kõikjal saatev Maurice ning igast olukorrast võitjana väljuvad pingviinid. Läbi Euroopa rännates leiavad nad endale ideaalse peidupaiga rändtsirkuse näol. Milles tehakse suured Madagaskari stiilis ümberkorraldused! Eestikeelne pealkiri: Madagaskar 3: Euroopa tagaotsituimad.
Lisas kärdu 25.05.2012
“Mina käisin eile poistega kinos Madagascar 3 multikat vaatamas. See oli nendest Madagascar´i multikatest kõige põnevam. Mina millegipärast arvasin, et peategelased lõpuks jõuavadki oma loomaaeda tagasi ja on üliõnnelikud, et pärast ränkasid... ettevõtmisi on neil jälle toit nina ees ja rahulik kindel elu nagu vanasti. Aga asi võttis hoopis sellise pöörde, et nad sattusid kokku loomaaia loomadega. Nendega koos olles ja neid aidates avastasid hoopiski, et just see on selline elu, millest nad on unistanud. Mulle just meeldis see kuidas nad päästsid tiigri masendusest ja üleüldse terve tsirkuse äratasid ellu nii, et pealtvaatajad olid lausa pöördes nende trikkidest. Tsirkus hoiab kokku!”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
32.
Chico & Rita (2010)
Javier Mariscal, Fernando Trueba
Kuuba 1948. Chico on suurte unistustega noor jazz-pianist. Rita on võrratu häälega kaunis lauljanna. Neid ühendavad muusika ja armastus, ent nende boolerorütmis lugu toob vaid valu ja vaeva.
Lisas oz 19.03.2012
“Originaalne ja hästi nauditav animafilm täiskasvanutele. Selline stiil mulle väga meeldib ja sobib ka hästi Kuuba õhkkonna edasiandmiseks. Lugu ennast võib nimetada lihtsakoeliseks, aga antud filmi kontekstis mängib see hästi kaasa.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
33.
Dr. Seuss' The Lorax (2012)
Chris Renaud
"Looraks" jutustab ühest ettevõtlikust 12-aastasest poisist, kes saab ühel päeval teada, et tema unistuste tüdruku südame võitmiseks on vaja leida.. ehtne puu. Ülesande muudab raskeks tõsiasi, et ühtegi puud pole enam alles ning terves linnas on kõik puud ja taimed plastikust ning täispuhutavad! Ehtsa, elava ja lõhnava puu leidmiseks peab poiss tutvuma muinasjutukangelaseks peetava Looraksiga. See on tohutusuurte vuntsidega pisikest kasvu ja pahur olevus, kel on tegelikult hea süda ja kes võitleb kõigest jõust selle eest, et tema maailm rumalate looduse hävitajate poolt lõplikult rikutud ei saaks. Eestikeelne pealkiri: Looraks.
Lisas oxford 13.03.2012
“Ühest korrast vaatamisest piisab. Filmi mõte muidugi iseenesest on hea, et elusloodust tuleb säilitada. Nii imelik oli vaadata kuidas terve linn oli plastmassi täis. Ja kui see poiss linnast välja sõitis, siis ega seal parem olukord ei olnud - nagu maha jäetud suur ja kõle prügimägi. Ja muidugi kahju, et tollel kutil kes kõik elusad puud raha nimel maatasa tegi, võttis nii kaua aega arusaamiseks mis ta valesti oli teinud. Aga need kaadrid mulle meeldisid kus näitas imelist muinasjutumaad ja loomi kes seal elasid ja kui tore neil seal oli. Aga need puud oleks võind ikka rohkem elusate puude moodi välja näha.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
34.
A Monster in Paris (2011)
Bibo Bergeron
Häbelik filmimehaanik Emil ja hüperaktiivne ja julge leiutaja Raul lõhuvad kogemata ühe teadlase laboris paar klaaskolbi, ning loovad juhuslikult midagi täiesti õudsat. Kõige õudsama asja mida Pariisi elanikud näinud on. Elanikud on hirmunud, ning nimetavad juhuslikult loodud olendi verejanuliseks koletiseks. Kohalik politseikomissar, kes armastab selles maailmas kõige rohkem iseennast, alustab monstrumile jahi, näitamaks linnarahvale, et ta on võimeline rahvast kaitsma. Kuid kes on siis linnas tõeline koletis? Eestikeelne pealkiri: Koletis Pariisis.
Lisas glassbrd
“Niisiis loo poolest on suhteliselt igav ja kuivavõitu, taolisi lugusid olen kuskilt kunagi näinud/kuulnud. Luuakse koletis, kes pole sisimas tegelikult koletis ja suure südamega naine kaitseb koletist pahade meeste eest jne. Kuid siin filmis on midagi sellist mida teistes animafilmides eriti nähtud pole. Armastus armastuse pärast, kui lihtsalt seletada. Tõeliselt suur armastus, mis on sobitatud ka väiksematele aru saadavamaks animafilmiks. Filmis on päris head tegelaskujud, ning iga tegelase iseloom on juba näole kirjutatud, näiteks häbeliku meest on kujutatud lühikese mehikesena, tagasihoidlikus mantlis, lühikeste juustega jne. See-eest egoistliku ja kalgi südamega inimest on kujutatud suure lõua ja pisikese otsa esisega, suurena, tugevana, medaliga rinnas. Ühesõnaga väga hästi kujutatud tegelased.
Minu arvates on suhteliselt hästi kujutatud 1910.aasta Pariisi, isegi on ära märgitud seda suurt uputust, kui Eiffeli tornini võis jõuda ainult paadiga. Ei usu, et eelmise sajandi alguses olid autodel automaatselt avanevad uksed, ning et üldse oli niipalju autosid tänavatel. Aga see pole nii tähtis, lihtsalt minupoolne norimine. Väga hästi on edasi antud 20.sajandi alguse Pariisi õhkkond.
Mõned kriitikud on öelnud, et hiiglama suur kirp koletiseks eriti ei sobi, ning kuidas saabki kirp, kes ei suuda rääkidagi, nii hästi laulda duetti Vanessa Paradise’ga? See jääb ka minu jaoks saladuseks, minu arvates võiks kirp juba rääkida ka kui ta juba laulab. Aga ehk see võimetus rääkida muudabki kirbu nii haavatavaks, ning see panebki kirbule kaasa elama.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
35.
Hugo (2011)
Martin Scorsese
Hugo (Asa Butterfield) – orb, kellavalvur ja olude sunnil ka varas– elab Pariisis ühe pulbitseva rongijaama seinte vahel, kus tema ellujäämine sõltub anonüümsusest. Kui aga Hugo maailm põrkub tema poolt hooldatavate kellade hammasrataste kombel ekstsentrilise raamatukoist tüdruku (Chloe Moretz) ning kibestunud, rongijaamas mänguasjakioskit pidava vanamehega (Ben Kingsley), satuvad ohtu nii poisi salajane elu kui ka tema kiivalt varjatud suur saladus... Eestikeelne pealkiri: Hugo Cabret' leiutis 3D.
Lisas veelyks 22.02.2012
“Ootasin minagi filmitreileri põhjal peadpööritavat seiklust.
Ekraanil jooksis aga visuaalselt ilus film, mis oleks võinud parem olla.
Film põhineb raamatul (?), seega võiks arvata, et raamatut lugedes saab parema elamuse osaliseks. Ehk on ka tegelased sisukamad, kui filmis välja paistab - süvitsi näidati ainult peategelasi, teised olid marginaalsed ja kohmakad.
Lugu ise oli armas, sobib vaatamiseks kogu perele. Orvuks jäänud poiss üritab üht robotit valmis saada, lootes, et see toob ta isa tagasi.
Äratundmisrõõmu pakkus Georges Méliès' looming!”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
36.
Une vie de chat (2010)
Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
Dino on kass, kes elab topeltelu. Päeval põõnab ta diivanil väikese tüdruku Zoe juures, kelle ema Jeanne on politseinik ning alatasa tööl. Öösel luusib ta aga lauahõbeda ning ehete jahil murdvaras Nicoga korterist korterisse. Ühel päeval toob Dino oma öiselt rännakult Zoele kaasa kalli kee. Jeanne’i abi Lucas saab kohe aru, et see on osa hiljuti varastatud kallist ehtekollektsioonist. Järgmisel ööl otsustab väike Zoe Dinot jälitada. Teel satub ta gängsterite vestlusele ning saab teada, et ka tema lapsehoidja kuulub kurjategijate jõuku. Eestikeelne pealkiri: Üks kass Pariisis.
Lisas Erksa 19.02.2012
“Algul imestasin, et saalis ühtki last polnudki, aga ega see mingi laste multikas ka ei olnud. Liiga palju päris õudseid kohti ja ilmselt ka natuke arusaamatu stsenaarium.
Algul selle multika stiil natuke häiris. Ehk et liiga kunstipärane oli, nagu mingid Priit Pärna joonisfilmid. Mitte küll pooltki nii hull, aga ikkagi liiga kunstiline. Sellega harjus filmi keskpaigaks siiski päris hästi ära.
Mõnus ehtprantslaslik multikas igal juhul ja tore meelelahutus, kuigi kohati natuke liiga sürr ja lapsi hirmutav.”