9.2 24 hindajat

Amazon Kindle 3

E-lugemisseade ehk e-luger Kindle Wireless Reading Device, saadaval ainult Wi-Fi ning Wi-Fi + 3G mudelid, 6" läikevaba e-Ink ekraan. Aku kestus ühe laadimisega (Wi-Fi ja 3G väljas): 1 kuu. Mahutab kuni 3500 raamatut. Lisas zoidberg 22.08.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“See on tõesti üks imeloom. Seadet pakendist välja võttes oli ekraanil mingi kiri ja pildike peal. Esimene mõte oli see kohe maha kraapida, nagu ekraanide kilekaitsed ikka. Selgus aga, et tegemist oligi ekraanipildiga. See jättis lihtsalt nii realistliku trükivärvi jälje, et ma tükk aega ei uskunud. Mulje on umbes selline, nagu oleks hallikale matile plastmassitükile peale trükitud. Selline plastmass ei lase ju valgust läbi, seega ei saa olla ise ekraaniks! Aga no saab. Naljakas on, et pilt on kohe ees, aga pole midagi imestada. Seade pildi ees hoidmise ajal energiat ei tarbi -- ainult pildi vahetamiseks vajab Kindle energiat. Uus pilt laetakse ette nii, et ekraan läheb hetkeks mustaks, nad ise nimetavad seda tindiosakeste laialipaigutamise protsessiks.

Seade on väiksem kui arvasin, eriti just ekraani osa, kuid kui järele mõelda, polegi suuremat vaja. Käes istub see mugavalt, suurus on ka ühes käes hoidmiseks sobiv, seade on kerge, õhuke ja tagant kergelt kummise materjaliga kaetud, nii et püsib hästi peos.

Selle tellimisega ei olnud lood sugugi lihtsad. Amazon.co.uk lehelt otse eestisse seda ei saadeta, seega tellisin Inglismaale sõbra juurde, kes selle omakorda Eestisse tõi. Ka raamatuid ei saa UK poest osta, õnneks saab Amazon.com lehelt (kust muide otse jälle Kindle´t tellida ei saanud).
Iga Kindle omanik saab endale ka @kindle.com lõpuga meiliaadressi, kuhu võib saata Wordi dokumente, pilte ja PDF-e, need saadetakse minutite jooksul edasi seadmesse. Targem on oma dokumendid siiski USB-juhtme kaudu Kindle´sse laadida, sest e-mailiga lähetamisel on väiksed teenustasud.

Kui on plaan oma raamatukogu digitaalseks muuta, siis Kindle on kindlasti hetkel selle tarbeks tipp-koer.”

17.01.2011 16:44 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -1
Kommentaarid:
24.03.2011 15:31 Aivo Jaggo
Amazon.com USA'st saab küll eestisse tellida. Kohal oli 3,5 päevaga. Kui kasutada meili aadressi ......@free.kindle.com. saab faile saata TASUTA ainus eeldus, et Kindle on samal ajal internetti ühendatud.

“Eelmistest Kindle'itest kõvasti üle. Uus on väiksem, mis pole iseenesest mulle suurem eelis, aga see on kergem ja see on juba oluline. Ühe käega Kindle'it hoid ja lugeda on päris mõnus.
Uus ekraan on väga hea, kirjade järgi 50% parema kontrastsusega, reaalselt lihtsalt väga-väga hea. Tundub, et midagi on tehtud ka fontidega, needki on selgemad ja sujuvamad. Muide, loetavust parandab ka grafiithall raami värvus, võrreldes valge raamiga on silmale parem.
Huvitav, et kuigi uus Kindle on väiksem (vist koguni 20%), mahub sinna nüüd rohkem. Näiteks WiFi tugi. Seejuures on uus Kindle lisaks veel kiirem. See annab tunda lugemisel just lehekülgede vahetamisel. Huvitav on ka see, et kui sul konto olemas, on platvormide vaheline tugi väga hästi korraldatud, loed osa Kindle'st, osa arvuti Kindle programmist või oma mobiiltelefonist. Aga ausalt, Kindle 3 on seni raudselt kõige parem elektrooniline vahend raamatut asendama.”

22.08.2010 10:50 - zoidberg
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Amazon Kindle 3 arvustusi (review)Otsi Google abil: amazon kindle 3 (review)